Laajasalon Isännöinti Oy

Sahaajankatu 3, 2. krs
00880 Helsinki
puhelin (09) 668 9910
faksi (09) 668 99155
toimisto@laajasalonisannointi.fi
etunimi.sukunimi@laajasalonisannointi.fi

http://laajasalonisannointi.fi/

Puhelinvaihteemme on auki klo 9.00 - 14.30

Toimisto avoinna: 
ma 9.00 - 17.00
ti - to 8.30 - 16.00
pe 8.30 - 14.30

Poikkeuksia aukioloajoissa:
Suljemme aina ennen arkipyhää klo 15.00, juhannusaaton aattona jo klo 14.00.
Helatorstain jälkeisenä perjantaina toimistomme on kiinni.

Isännöitsijöiden lomien aikana voit ottaa yhteyttä 09 668 9910 tai toimisto@laajasalonisannointi.fi, jolloin sinut ohjataan tai viestisi välitetään sijaistavalle isännöitsijälle.

 

Laajasalon Isännöinti Oy:n HASO-asioita hoitava henkilöstö

Sari Rissanen
Laajasalon Isännöinti Oy:n toimitusjohtaja
puh. (09) 6689 9134
sari.rissanen@laajasalonisannointi.fi 
Lomalla 10.6.-16.6.2019

  • Toimistohenkilökunnan esimiestehtävät ja koulutus, atk-järjestelmät

Tuomo Nikkanen
tekninen isännöitsijä
puh. (09) 6689 9138, 040 9000 649
tuomo.nikkanen@laajasalonisannointi.fi 
Lomalla 10.6.-16.6.2019

  • Kilpailuttamistehtävät ja tarjouskirjeiden laadinta, huoneisto- ja takuukorjaukset, rakennusvikojen korjausvastuun selvittely, asukaskokoukset, keskisuurten korjausten tilaukset, vesivahingot 

Jaana Pystykoski
asukasisännöitsijä
puh. (09) 6689 9135, 040 9000 646
jaana.pystykoski@laajasalonisannointi.fi

  • Asukasisännöinti, huoltotöiden valvonta, asukaskokoukset, pienkorjausten tilaukset

Jorma Korte 
asukasisännöitsijä
puh. 040 9000 648
jorma.korte@laajasalonisannointi.fi

  • Asukasisännöinti, huoltotöiden valvonta, asukaskokoukset, pienkorjausten tilaukset

Juha Mellanen
tekninen isännöitsijä
puh. (09) 6689 9136, 040 9000 645
juha.mellanen@laajasalonisannointi.fi

  • Asukkaiden muutostyöt, valvontakäynnit, pienten ja keskisuurten korjausten tilaukset, vesivahingot

Niko Burtsov
isännöitsijä
puh. 040 9000 643
niko.burtsov@laajasalonisannointi.fi

  • Asuntotarkastukset

Soile Haavisto
myyntisihteeri
puh. (09) 6689 9142
soile.haavisto@laajasalonisannointi.fi

  • Irtisanomisten käsittely, jälleenmyynti, tarjouskierrosten ja asukasmuuttojen organisointi yhdessä teknisen isännöitsijän kanssa, asumisoikeussopimusten laadinta, asumisoikeusmaksujen ja vakuuden palautus poismuuttotilanteessa, kiinteiden kodinkoneiden huoltotilaukset, lukitusjärjestelmät, lisäavaintilaukset
  • Vakuuspalautukset kolmen vuoden moitteettoman asumisen jälkeen

Marika Kukkamäki
myyntisihteeri 
puh. (09) 6689 9131
marika.kukkamaki@laajasalonisannointi.fi

  • Irtisanomisten käsittely, jälleenmyynti, tarjouskierrosten ja asukasmuuttojen organisointi yhdessä teknisen isännöitsijän kanssa, asumisoikeussopimusten laadinta, asumisoikeusmaksujen ja vakuuden palautus poismuuttotilanteessa, kiinteiden kodinkoneiden huoltotilaukset, lukitusjärjestelmät, lisäavaintilaukset

Leena Lintu
myyntisihteeri
puh. (09) 6689 9140
leena.lintu@laajasalonisannointi.fi

  • Irtisanomisten käsittely, jälleenmyynti, tarjouskierrosten ja asukasmuuttojen organisointi yhdessä teknisen isännöitsijän kanssa, asumisoikeussopimusten laadinta, asumisoikeusmaksujen ja vakuuden palautus poismuuttotilanteessa, kiinteiden kodinkoneiden huoltotilaukset, lukitusjärjestelmät, lisäavaintilaukset

Salla Urpela
kiinteistösihteeri
puh. (09) 6689 9141
salla.urpela@laajasalonisannointi.fi

  • Uudiskohteisiin liittyvät asiat (ennen muuttoa uudiskohteita koskeviin kyselyihin vastaa ensisijaisesti kaupungin Asuntotuotanto, p. 09 310 1672)
  • Kiinteiden kodinkoneiden huoltotilaukset, lukitusjärjestelmät ja lisäavaintilaukset

 

Jenni Keihokari
kiinteistösihteeri
puh. (09) 6689 9144
jenni.keihokari@laajasalonisannointi.fi

  • Autopaikka-asiat, irtisanomisten käsittely, kiinteiden kodinkoneiden huoltotilaukset, lukitusjärjestelmät, lisäavaintilaukset

Henna Pitkänen (äitiyslomalla)
myyntisihteeri
puh. (09) 6689 9140
henna.pitkanen@laajasalonisannointi.fi

  • Irtisanomisten käsittely, jälleenmyynti, tarjouskierrosten ja asukasmuuttojen organisointi yhdessä teknisen isännöitsijän kanssa, asumisoikeussopimusten laadinta, asumisoikeusmaksujen ja vakuuden palautus poismuuttotilanteessa, kiinteiden kodinkoneiden huoltotilaukset, lukitusjärjestelmät, lisäavaintilaukset

Heli Väisänen (äitiyslomalla)
kiinteistösihteeri
puh. (09) 6689 9141
heli.vaisanen@laajasalonisannointi.fi 

  • Uudiskohteisiin liittyvät asiat (ennen muuttoa uudiskohteita koskeviin kyselyihin vastaa ensisijaisesti kaupungin Asuntotuotanto, p. 09 310 1672)
  • Kiinteiden kodinkoneiden huoltotilaukset, lukitusjärjestelmät ja lisäavaintilaukset

Pauliina Lehto
viestintäpäällikkö
puh. 040 9000 644
pauliina.lehto@laajasalonisannointi.fi

  • Viestinnän suunnittelu, internet-sivut jne.

Minna Vähämaa
puh. (09) 6689 9130
minna.vahamaa@laajasalonisannointi.fi

  • Ostoreskontra, vesimaksujen tasauslaskut

Kaija Kuisma
vuokrakirjanpitäjä
puh. (09) 6689 9139
kaija.kuisma@laajasalonisannointi.fi

  • Vuokravalvonta, vuokrareskontran päävastuu, perintätoimenpiteet